Ustavující zasedání zastupitelstva obce

Vážení občané, na ustavujícím zasedání zastupitelstva obce Chlumčany ve čtvrtek 20.10.2022 bylo zvoleno vedení obce na další volební období.

Starostka: Mgr. Vladimíra Štejrová (uvolněná pro výkon funkce)

Místostarosta: Stanislav Dušek (při zaměstnání, neuvolněný pro výkon funkce)

Členové rady obce: Ing. Markéta Vachlová, Přemysl Krs, Stanislav Dvořák

Kontrolní výbor: předseda Jiří Šebek, členové JUDr. Robert Majer, Ing. Martin Král, Ing. Pavel Lederbuch, Stanislav Dvořák

Finanční výbor: předsedkyně Ing. Markéta Vachlová, členové Mgr. Hana Horká, Stanislav Kabát

Výbor pro osadu Hradčany: předseda Přemysl Krs, členové Zbyněk Vokračka, Stanislav Doubek

Vážíme si vaší podpory, díky které jsme získali 9 mandátů. Je to pro nás velký závazek. Ještě jednou děkujeme za důvěru.

Jak volit v komunálních volbách 2022?

Komunální volby 23. a 24. září 2022 rozhodnou o tom, kdo bude spravovat naši obec v následujících čtyřech letech. Volič může vybírat své zastupitele mezi všemi kandidátkami. Jak je to možné? Každý volič obdrží jen jediný volební lístek, na kterém však budou uvedeny všechny kandidující volební strany. Může pak volit buď jednotlivou stranu, a nebo si vybrat jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících stran. Pro každou obec je maximální počet hlasů/křížků jiný, odpovídá počtu zastupitelů obce. Pro obec Chlumčany je počet zastupitelů 15.

Celý příspěvek

Nový odpočinkový altán v realizaci

Krásný dřevěný altán je v těchto dnech sestavován ve vznikajícím parku U sv. Anny pod chlumčanskou kaplí. Logicky tak bude doplňovat okruh s vycházkovým mlatovým chodníkem. Již nyní si můžeme představit jaké příjemné posezení bude stavba poskytovat v letních měsících.  Věříme, že si ji brzy oblíbí široká veřejnost, mladé rodiny, senioři, zájem jistě projeví děti ze školní družiny či mateřské školy.

Celý příspěvek

Přehled dokončených projektů za poslední 4 roky

Vážení občané,
v uplynulých 4 letech jsme realizovali velké množství projektů v naší obci. Pracovali jsme podle volebního programu 2018, který jsme se snažili naplnit. A přestože byl volební program 2018 docela ambiciózní a obsahoval velké množství projektů pro rozvoj obce, podařilo se nám většinu naplnit. Posuďte sami.

Celý příspěvek

Předvolební koupání a vize, aneb co Chlumčany potřebují

Kryté plavecké haly a bazény, přírodní biotopy, jezírka a brouzdaliště, venkovní bazény – předvolební mantra mnohých měst a obcí v celé naší republice. Veřejného koupání je žalostný nedostatek a tak příslib zbudování těchto ploch v jakémkoliv provedení si vždy vyžádá pozornost.

Celý příspěvek